Co to jest GIS Day?

GIS Day (Dzień GIS) to święto użytkowników oraz pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (Geographic Information Systems, GIS).  W tym dniu organizowane są specjalne prezentacje, warsztaty, galerie mające na celu przybliżyć istotę GIS.

Twórcy technologii oraz idei GIS dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przedstawiają perspektywy rozwoju. Prezentują najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych, szkołach czy innych ośrodkach rozwojowych na całym świecie.

Inicjatorem Dnia GIS jest National Geographic Society oraz firma Environmental Systems Research Institute (ESRI). Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku.. Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week). 

W tym roku w Krakowie po raz pierwszy chcemy rozpocząć zwyczaj wspólnego organizowania takiego wydarzenia w krakowskim środowisku akademickim. Pomysł ten został przedstawiony w czasie zeszłorocznych obchodów Dnia GIS na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na Wydziale Leśnym. Pozytywnie na tą ideę odpowiedzieli pracownicy i władze zainteresowanych wydziałów i instytutów dwóch uczelni krakowskich: Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uważamy, że wspólna organizacja Dnia GIS w Krakowie pozwoli zapewnić zarówno wszystkim krakowskim studentom, jak i przedstawicielom firm i innych instytucji okazję do spotkania w jednym miejscu i czasie wokół tematyki GIS.

Serdecznie zapraszamy
na tegoroczny GIS Day:

18 listopada 2009

Kampus 600-lecia Odnowienia UJ
Gronostajowa 7,
Kraków